Реално шоу Mission
Реално шоу Mission
јузер Почна четвртото по ред Реално шоу, сега со ново име Mission. Водители Тони Михајловски и Искра Џамбазова. На фрекфенција на А1 телевизија од 23.30 до 1.30. Како што приметив има израелка (проститутка), бугарка, чехиња (најубо чупе таму), потоа хрватица (нервна), од Босна изгледа има двајца, по еден арап и италијанец, и од нашиве: двајца албанци (едниот Јетон од Гостивар) и незнам колку македонци и македонки (веројатно по двајца). Страшна комбинација се како што гледам. Биче жестОко. [B)][^][:D]
StormAngel
quote:
Originally posted by јузер
После една две реченици, гледачов ни две ни три и вика "Сања, да ти го турам во уста". Срамота невидена. Незнам дали се казнува со закон ваков испад, ако не подитно да се донесе!
Nema nisto loso vo ova. Bas naprotiv, meni je nejzina usta lajtmotiv.[:D]
mArInCe Ne mi e interesno. Izzhiveano e i plus vekje ush od prviot den "ah cuci muci buci ljubavi...a kako se vikashe?" Glupo e i veshtachko
bliznak
quote:
Originally posted by fio
quote:
Originally posted by StormAngel
Toj Jeton od Gostivar e be? Ako e toj sto mislam deka e, togas [:D][:D][:D][^]
Батали Јетон, види ја чехињата :-) 18-годишно путерче
Лада Самара[:p]
јузер Скандал се случи денеска. Водители беа Сања Николиќ и Тони Михајловски, и првиот гледач што се јави зборуваше со Сања. После една две реченици, гледачов ни две ни три и вика "Сања, да ти го турам во уста". Срамота невидена. Незнам дали се казнува со закон ваков испад, ако не подитно да се донесе!
DonVito nie vo debar ne fajkame a1
јузер ондак преку сателит
ozonce Jas ushte ne sum fatil nitu edna epizoda :(
bliznak ова мене ми личи на лајв секс кам[:D]
darkjesus more ne im e losho aj ti:))
Mufla eden zbor: KATASTROFA
SpaceLily dva zbora; kolateralna shteta
StormAngel Toj Jeton od Gostivar e be? Ako e toj sto mislam deka e, togas [:D][:D][:D][^]
fio
quote:
Originally posted by StormAngel
Toj Jeton od Gostivar e be? Ako e toj sto mislam deka e, togas [:D][:D][:D][^]
Батали Јетон, види ја чехињата :-) 18-годишно путерче
DonVito a da vidite nesto poumno od shouto [:D]
The_Crow
quote:
Originally posted by DonVito
a da vidite nesto poumno od shouto [:D]
Sto poumno koga toa sou za toa i e nameneto. Za luge od 20 do eventualno 30 pa slusam i postari go gleale. Haos
јузер (важно) Денеска Првата Македонско-Косовска Морнарица на вонредни морнарички избори го избираше новиот капетан на бродот Mission. Од толку многу стоење на палуба и маневрирање со кормилото, најмногу гласови доби riba која воедно стана прва риба капетан на некој брод. Инаку riba ја имаше поддршката од поранешниот капетан Кука, кој се смета за голем поборник за правата на рибите. Единствено против предлогот беше Синбад Морепловецот, кој посочи дека riba може да стане мамец за поголеми риби, па дури и ајкули кои со својата големина и сила можат да го превртат Mission. Воздржани беа Робинзон Крусо и Гуливер. (од сега па надаље riba ќе се одзива на шифра капетан лаѓе)
ozonce Abe taa Lada opana cura e ke im go tiiit mameto na site tamu :) Inaku taa izraelkata e jaka u site kreveti spie :)
Mufla Lada mu raskina na Muchtaba [:(] Navodno edna so pirs na mustak, mu zaebala rabota. HHAhahaha luda rabota...dizastr
cile hahaha a be sto e fintava so toj Toni Mihajlovski pak si otisol od [:)][:)]shouto Ili jas ne sum dobro informisan ?
cile [img]http://tinypic.com/5an6sl[/img] Лада Хорка (Леди Ди): Сакам умни и секси момци Јас сум од Чешката република. Многу си ја сакам мојата земја, затоа што таа е мојата мајка. Имам 18 години. Немам брат ниту сестра. Учам во интернационално училиште, а моја област се јавните односи. Работам како модел, а понекогаш и како актерка. Мои хоби се скијањето, танцувањето, сноубордингот, одбојката, излегувањето, а омилен ди-џеј ми е Тиесто. Сакам да бидам модератор или да работам нешто поврзано со модата. Ги сакам луѓето и сакам да работам со нив. Омилени музички правци ми се рнб, хаус. Дружељубива сум, се надевам дека е така, и умна:) Ја сакам Македонија бидејќи имам многу пријатели тука. Мојот живот е среќен. Понекогаш има проблеми, но во суштина е добар. Имам многу, многу добра мајка. Мојата мајка е мојот ангел. Секогаш ме поддржува. Среќна сум што ја имам. Немам татко, но сум исполнета, затоа што мајка ми ми е и мајка и татко. Кај момците прво што забележувам се очите. Мора да имаат нешто што ќе ме привлече. Сакам умни и паметни момци. Кога сум вљубена сум полна со самодоверба.
SpaceLily Ak beshe pametna ova nemase da se prijavit na ova shou,ili mozda sakat po bilo koja cena na tv da izlezit zs se nadevat deka nekoj ke ja primetit i ke ja probiet:)))
bliznak Во право си спејслилице. Оваа ак имаше тро ум, ќе се пријавеше на фешн. Изгледа има некоја не-очигледна болест[:D] али мора да признам дека ми ги крева сафриве[:D]
The_Crow Ovaa moj tip mame mu ebam posle ova ja bi sakal da djdam do mobilniov na devojkata. Me trogna.
јузер Него riba кај е сега во моментов, тоа ме интересира. Најверојатно негде кај `Рт на Добра Надеж го укотвила бродот. [:D]
Katerina da vi kazam onaa Iskra podobro so si otide ko malku taka nekako mi e :) A i toj Toni bre ..
Katerina se na se konceptot na toj del ..Kontakt so Gledacite.. ne e dobar pa da go donesat i ??? da go vodi Eve koj na primer bi bil najsoodveten da go vodi spored vas?!
Katerina taa Anja Hrvaticata mnogo bese dobra
јузер
quote:
Originally posted by Katerina
taa Anja Hrvaticata mnogo bese dobra
Ја ја натурлих, либензи гууууууд бите дас Ањешн Алавањешн [:D]
filozofka katastrofa se ovie sega pa i ne gi gledam,prethodnite bea podobri ovie ne mozat ni da se razberat,kako za parenje da se:)
јузер Баш сега пред малку заврши емисијата. Водителки беа Нора Шаќири, Сања и Мирела (учесничка во претходното шоу). Гледачиве не ја оставија на мира Нора. Стварно што бош народ ќе беше ова, броев три јавувања беа со најпогрдни пцовки кон неа. Па нека нема повеќе јавувања, само со пораки нека се задоволуваат гледачите (и тоа цензурирани како што се сега). А има и хумористичен народ, поминаа доста "уметнички" пораки.[8D]