Ех колку е тешко да си женско :)
Ех колку е тешко да си женско :)
darkjesus 25 ПРИЧИНИ ЗОШТО Е ПОДОБРО ДА СИ МАШКО Телефонските разговори се готови за 30 секунди. ----- Во филмовите секогаш има по некоја гола жена. ----- За годишен одмор од 5 дена ти треба само еден кофер. ----- Не мора да водиш евиденција за сексуалниот живот на своите пријатели. ----- Редот кај машкото ВЦ секогаш е пократок. ----- Кога вртиш канали на ТВ не мора да застанеш на секој на кој некој плаче. ----- Твојот задник не е фактор во разговорите за работа. ----- Ниеден оргазам не е лажен. ----- Точно разбираш зошто стриповите се смешни. ----- Презимето ти останува за цел живот. ----- Ако некој заборави да те викне на прослава, се уште може да ти остане пријател. ----- Не мора секое утро да се будиш покрај влакнест задник. ----- Можеш да се потпишеш на снег :) ----- Со цвеќе може се' да се среди. ----- Ти пука курац за туѓите чувства. ----- Три рала чевли се сосема доволни. ----- Не мораш да чистиш по дома кога доаѓа некој мајстор. ----- Механичарите ти ја зборуваат вистината. ----- Можеш да му се восхитуваш на Клинт Иствуд а да немаш желба да личиш на него. ----- Можеш да седиш со раширени нозе без разлика како си облечен. ----- Венчаница - 1000 евра; изнајмување одело - 100 евра. ----- Можеш да свратиш до пријател и без поклон. ----- Можеш да купуваш кондоми а продавачот да не те замислува гол :) ----- Тоа што не познаваш добро некое лице не мора да е пречка за добар секс. ----- Кога одиш да сереш не мора да се преправаш дека одиш 'да се освежиш' :)
dada Sani Thank you thank you dark[:D] Neka vidi ovoj svet deka ne e lesno da si zensko[V] Samo...koja e prednosta na maskite vo odnos na dudlanjeto[?][:D][:D][:D][:D]
Mara на мене лично тешко ми е што сум женско...само заради едно...што треба да зачистам кога ми идат мајстори[:D][:D][:D]
dada Sani
quote:
Originally posted by Mara
на мене лично тешко ми е што сум женско...само заради едно...што треба да зачистам кога ми идат мајстори[:D][:D][:D]
A jas pak cistam OTKAKO ke si odat...majstorite[;)][:D]
Mara е па ние сме различни мари[;)][;)] откога ќе си одат...и јас се "чистам"[:D]
darkjesus Maro ti da ojs da naprajs rucek.. zs onoj vodo-instalaterot mi ja lapna sarmata
Mara добро бе дарк....сакаш и салатка да ти напраам? А и пивце да ти купам?[:D]
SpaceLily Si zaborajl uste dve raboti da napishis 1. ne moras sekoj mesec da kupvish vloshki i da menvish gasti po tri pati denot 2. ne morash da se cepotish na bolnica i da ragjash i vo toj moment da go kolnish denot ko svrshil maz ti vo tebe:)
dalila
20 prichini zashto e podobro da si zhensko
Za vreme na masazha ne mora da se crvenish poradi erekcija Ne dobivash napad na epilepsija koga kje pochne da te napushta kosata Za vreme na brodolom, te spasuvaat megju prvite. Statistichki gledano, shansite da te fatat vo ljubovna afera se so velichina na afionovo zrno. Fraerite mislat deka sekogash treba i tvoite smetki da gi plakjaat, pa ti zashtedenoto mozhesh da go vlozhish-na primer vo NOV dechko. Podobro e da bidesh princeza otkolku plachliv mamin sin. Mozhesh da ja zadrzhish vozachkata i pri najteshki prekrshoci(shifra:krokodilski solzi[;)]) Na kraj, sepak, zhenite se tie koi odluchuvaat kolku lugje kje se rodat vo sledniot milenium Koga kje te prashaat dali sakash da se mazhish-dobivash prsten koj podocna mozhesh fino da go pretvorish vo pari. Mashkite porano umiraat, a zhenite go inkasiraat osiguruvanjeto. Daleku podobra fora e da koristish vibrator odkolku da imash seks so gumena kukla So zhenskite vesnici sekogash idat podobri pokloni. Sekogash znaat dali decata se nivni. Ako bash i posakaat vo sekoe vreme mozhat da go naplatat seksot. Gospod gi daril so toa shto sekoj prodavach na konduri mozhat da go usrekjat Retko kje zalutaat , a voglavno zatoa shto ne i e glupo da zastanat na sred raskrsnica i da prashaat I ne mora da znaat nikogash kako funkcioniraat onie dve mashinchinja po benzinskite, sekogash se naogja po nekoj dobri-volec da zavrshi rabota. Posledicite na burnata nokj lesno se pokrivaat so pudra. Nikoj ne ti se smee ako ne mozhesh da ja dofatish poslednata polica vo supermarketot.
dbk Morre dark opasni ovie zenite da ne vidat nesto da ne ostanat pokuso:)
bliznak
quote:
Originally posted by dalila
20 prichini zashto e podobro da si zhensko
Statistichki gledano, shansite da te fatat vo ljubovna afera se so velichina na afionovo zrno. (Ова важи и за нас. Не еднаш сум имал 2+ женски, па никој не разбрал за тоа. Пријатно) Fraerite mislat deka sekogash treba i tvoite smetki da gi plakjaat, pa ti zashtedenoto mozhesh da go vlozhish-na primer vo NOV dechko. (Тоа се нарекува култура. Ако те поканам да излезиш со мене ќе бидиш од се срце почастена. Ако не, ќе почекаш за горенаведеново. Пријатно) Podobro e da bidesh princeza otkolku plachliv mamin sin. (Подобро да бидам татин син, одколку да играм учителки,пејачки,мајки, да влечкам барбики со мене и да играм ластик. Пријатно) Na kraj, sepak, zhenite se tie koi odluchuvaat kolku lugje kje se rodat vo sledniot milenium(Ние одлучуваме колку жени ќе останат читави во следниот милениум.Пријатно) Koga kje te prashaat dali sakash da se mazhish-dobivash prsten koj podocna mozhesh fino da go pretvorish vo pari.(Истото го добиваме и ние, само што не го продаваме за пари. Го чуваме за следната жена, од многубројните шо не следат. Пријатно) Ako bash i posakaat vo sekoe vreme mozhat da go naplatat seksot. (Но можат да бидат и пријатно изненадени со една десница. Пријатно) Posledicite na burnata nokj lesno se pokrivaat so pudra. (Пудра можеме да користиме и ние. Пријатно)
dbk Lelele bliznak alal da ti e , veruvam sega gi imas staveno vo razmisluvanje kako da ti vratat za ova :)
The`bItCh А бе ко ќе видиш дечково во право е до негде:))
SpaceLily looooooooooooooooooooool koj e toj sega ne go znam;)))) dan si odgovaram so krapon bibliotekar sho beshe gimnazija:))))
dalila
quote:
Originally posted by dbk
Lelele bliznak alal da ti e , veruvam sega gi imas staveno vo razmisluvanje kako da ti vratat za ova :)
A za shto pa da mu vrakjame...so samoto toa shto na kraj na sekoj odgovor, pishuva po edno nestrplivo "prijatno"...pokazhuva kolku e nesiguren vo odgovorite [:p][:D][:D] I samo delimichno mi odgovori...aj da go chujam(prochitam,de[;)]) ostanatoto, pa neka se "vrze" za mojot odgovor[:p][:p]
aNihuNNy First god created man... then he had a better idea [:p]
darkjesus далила реакцијава ти е типична женска ..[:)] не мора коментари. сепак машки причини има 5 повеќе од женски [:P]
bliznak
quote:
Originally posted by dalila
quote:
Originally posted by dbk
Lelele bliznak alal da ti e , veruvam sega gi imas staveno vo razmisluvanje kako da ti vratat za ova :)
A za shto pa da mu vrakjame...so samoto toa shto na kraj na sekoj odgovor, pishuva po edno nestrplivo "prijatno"...pokazhuva kolku e nesiguren vo odgovorite [:p][:D][:D]
Одговорите се засновани на факти и секојдневна пракса, така да нема потреба од несигурност во нив. А, тоа "Пријатно" на крајот значи дека ти мафтам со рацеве[:)]
dalila
quote:
Originally posted by darkjesus
далила реакцијава ти е типична женска ..[:)] не мора коментари. сепак машки причини има 5 повеќе од женски [:P]
I me raduva shto mi e takva reakcijata,pa i zhensko sum [^] Ima i povekje od ushte 5 prichini, ama zafatena sum so astrologija,deee[:p] Ama aj, eve ti ushte 5 [:D] -ne dobivash nerven napad ako komshijata nabavi podobra kola od tebe. -ne morash da uchestvuvash vo olimpijada narechena "koj toa povekje kje ispie". -ne morash da se frlish vo renoviranje na cela kujna posle spremanje na samo edno jadenje[:p]. -postoi cela armija na lugje shto se grizhat za tvojot izgled. -nemash posebna polica vo shifonjerot koja ima funkcija na skladiranje na isflekani alishta.
darkjesus Нормално се вадиш и криеш... иначе за дополнувањето..[:)] - после спремањето на едно јадење обично кујната ја реновира жената (-1) - незнам колку си во тек со денешново ни време ама и за мажите се почесто се грижи цела армија на луѓе (-1) - тоа со полицата ти е нешто ново.. обично исфлеканите алишта ги пере жената (-1)
dalila
quote:
Originally posted by darkjesus
- после спремањето на едно јадење обично кујната ја реновира жената (-1)
zhenata mozhe da ja ischisti kujnata...ama ako machko zeme da gotvi, kje treba bukvalno od koren da se renovira. E sega, ako mazhot ima dve "levi" race...toa mora da go napravat struchnjaci...ama vo nikoj sluchaj zhenata[:D][:p]
quote:
Originally posted by darkjesus - незнам колку си во тек со денешново ни време ама и за мажите се почесто се грижи цела армија на луѓе (-1)
Mozhe...ne vikam NE...samo shto NE DAAAA SE PRIMETIT[:D][:p]
quote:
Originally posted by darkjesus - тоа со полицата ти е нешто ново.. обично исфлеканите алишта ги пере жената (-1)
Ako saka...ako ne, mazhot kje si odi isflekan [:p]...koj mu e kriv, koga ne znae da se pazi[:D][:D]
SpaceLily Dalila aj mor kazi mi riba so koj si odgovarat najmnogu ? fala.prijatno.
bliznak со Целе сомон од влашка мала.
RaGeAnGeL HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA have i ever told you that i love uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu[:X] p.s cele ne e zatvor?