Мартин во финале
Мартин во финале
трендафил
[img]http://vesti.mt.net.mk/images/evrosong2005_vlechenje.jpg[/img]
Нашиот претставник на Евросонг 2005, Мартин Вучиќ, со песната „Make my day“ успеа да го повтори ланскиот успех на Македонија и да се пласира во финалето. Настапот на Мартин и трите танчерки изнуди доволно телевоутинг гласови од останатите 25 земји кои учестуваа во квалификациите.
[img]http://vesti.mt.net.mk/images/evrosong2005_kraj.jpg[/img]
Честитки и му пожелувам многу успех во финалето. За тоа може да помогнат македонските иселеници во Европа, бидејќи ние во Македонија не можеме да гласаме за него. Редоследот по кој ќе се изведуваат песните во финалето е:
[img]http://vesti.mt.net.mk/images/evrosong2005_raspored.jpg[/img]
За жал и тука сме FYR, се надевам последен пат на Евровизија, односно дека до следната година ќе се избориме за уставното име.
nepobedliv zosto peese na angliski? Baska od edna strana udira etno a od druga se oblekol ko sminker.
zlotty_co_380 znaes li tie sto e toa "glupak", slikite sami kazuvaat za toa, ne treba da se pisuva.
lav
quote:
Originally posted by nepobedliv
zosto peese na angliski? Baska od edna strana udira etno a od druga se oblekol ko sminker.
Прашањето е одвишно и одговорот би бил на татковиот-му јазик: ЗБУНИТИ НЕПРИЈАТЕЉА , разбира се.
angel
quote:
Originally posted by zlotty_co_380
znaes li tie sto e toa "glupak", slikite sami kazuvaat za toa, ne treba da se pisuva.
Ne zboruvaj od inat. Ako go mrazis tatkoto ne treba i sinot. Martin odlicno ja predstavi Makedonija. Ispea bez trema, odlicno izgledase i se bese super a i ona so tapanite mu bese dobro.
dejan treba da go podrzuvame bre.
angel
quote:
Originally posted by dejan
treba da go podrzuvame bre.
Да бре момче македонче....ајде дојди на мојот топик за Евровизија.
Strelec Abe od politikava nishto ne vi se gleda izgleda... Proshetajte po forumov malku i kje vidite deka topik za ova e vekje otvoren i masovno se vklucheni mnogu juzeri vo diskusijata!