Detaili od zurkata vo Skopje
Detaili od zurkata vo Skopje
ragazza Posto ne bef tamu ama imam slusnato deka haos bila mislam e redno da podelite nekoi spomeni i so nas
StormAngel A za koja zurka stanuva zbor?
ragazza
quote:
Originally posted by StormAngel
A za koja zurka stanuva zbor?
[:D] Supermen ne me setaj po tavani nego pjevaj ptico [:D] Mislef na zurkata na 28 - mi sho bese (kajgana party)
јузер
quote:
Originally posted by StormAngel
A za koja zurka stanuva zbor?
За журка на друга планета по име Криптон.[;)]
darkjesus Абе јас бев.. [:)] беше добро[:D] значи журката почна кон 21:30-22 и први беа оние тиеверу корпорејшн.. дечките стварно екстра ја започнаа журката.. тамам влегоја сите во филм.. значи имаа некоја свирка од 1 саат(во весниците претераа со тоа една песна, ни приближно не беше така).. и почна да роси..почна цела ситуација да кулминира влегоа луѓето во филм.. јас на 2-3 пати погледнав нагоре(беше на отворено журката), и од светлосните ефекти и од капките дожд почнав да влегувам во некој луд филм.. и не само јас него сите.. атмосферата уште толку се вжешти. и за голема несреќа почна да истура дожд.. стана општ хаос овие си заминаа од на бина.. нормално истураше.. луѓево почнаа ад си одат и на премините идиотите од обезбедување викаа кој ќе си оди нема да може да се врати (лудаци.. истураше дожд).. и ај шо си заминавме си заминавме (кон 23:30) јебеш ти концерт и 1200 денари ако изгубиш здравје... и од 23:30 до 24:30 имаше прекин во 24:30 прекина дождот и во меѓувреме најавија дека концертот ќе продолжи и влезот ке е безплатен.. и значи во 24Ч30 местото се наполна дупло него претходно, почнаа да свират Фејтлес и дечките повторно направија атмосфера и лудница беше до кај 2/2:30.. завршија тие и на ред беа Гус-Гус.. е тука почна катастрофата.. незнам дали имаа проблем со опремата или што.. ама дури се спремаа овие Гус-Гус почнаа да пуштаат Колдплеј и ЦрвениЉути Пиперчиња.. И ПРЕТЕРАА ЧЕКАВМЕ 1 саат.. нормално си заминав и не ги дослушав Гус-Гус. Во глобала земено журката беше СУПЕР.. (временските услови не се погодија и за тоа не се криви ни организаторите ни изведувачите).. и што е најважно јас во добро женско друштво со мојата љубов си поминав фантастично[^][:I][:D]
StormAngel Bilbil darki,[:D] ama aku, i vie slusam tamu ste si pominale super, so ogled na dozdot ragazza zborvit za zurkata u Balet(Spin) ragazaa, super bese, mozebi i fenomenalno. Mislam, ima sliki...treba samo da gi najdam. Ne bevme gooolemo drustvo, ama sepak, em pijani em srekni bevme na kraj.
darkjesus e jas sum kriv ili ovaa shvegankava[:D] so ne naglasi za koja zurka mislese.. ili taa misli samo vo shvedska ima po 2 zurki vo eden grad... ejjjjjjjjj ragazzaaaa imame i mobilni ovde znajs[?]
ragazza Storm me raduva sto dobra bila zurkata i ako sakas frli nekoja slika :) A darkjesus dlaboko se izvinuvam ako go svati kako uvreda a za mobilnite neznaef pile nie uste ovde kominicirame so cad i dimni signali ( kako indiancite na vremeto) .))) A za dve dobri zurki bogami retko se desava vo Svedska da ima vo isti grad ;( )))
riba zasto ja ne znam za taa zhurkaaaaaaaa u balet??? [:(][:(][V]
StormAngel Pa valjda zatoa so ...so znam, zaso ne prasuvas? :)))) ragazza, ke dades mail, ili ... ? pisi tuka samo kade da gi pratam slikite.
riba a da gi objavis javno slikite i da kazes koj e koj usput?:))) epa prasuvam ja ali doznavam sekogas koga ke zavrsi:)))aa...ke ima reprizi?da si prasam pred vreme [;)]
dejan jas mislev ova bese za skopje sounds good:p znaci taa zhurka na kajgana??
riba batali gi be deki...slusam se nacukale krsh se napraile ne se znaelo koj so kogo kako zasto kade...da bevme tamu ja i ti nekoj ke ne iskoristese...begaj ne se za nas takvi bezobrazni sredbi [:D][:D][:D] kako samo se tesham!:))))
dejan imas pravo[:D] nie se spasivme....ama neznam za drugite[:p]
ragazza
quote:
Originally posted by StormAngel
Pa valjda zatoa so ...so znam, zaso ne prasuvas? :)))) ragazza, ke dades mail, ili ... ? pisi tuka samo kade da gi pratam slikite.
Vidisi vo starite kontakti[:D] ako ne go cuvas emailot kazi [:p] fala unapred
StormAngel go nemam tvojot email, ama cekaj ke gi stavam slikite tuka.:))))
StormAngel [img]http://mail.on.net.mk/stenmarc/slika.jpg[/img] [img]http://mail.on.net.mk/stenmarc/divider_i_acid.jpg[/img] [img]http://mail.on.net.mk/stenmarc/site.jpg[/img] [img]http://www.kajgana.com/sliki_uploadirani/slika9.jpg[/img] [img]http://www.kajgana.com/sliki_uploadirani/22.jpg[/img] [img]http://www.kajgana.com/sliki_uploadirani/23.jpg[/img] [img]http://www.kajgana.com/sliki_uploadirani/28.jpg[/img] [img]http://www.kajgana.com/sliki_uploadirani/29.jpg[/img]
mArInCe
quote:
Originally posted by darkjesus
Абе јас бев.. [:)] беше добро[:D] значи журката почна кон 21:30-22 и први беа оние тиеверу корпорејшн.. дечките стварно екстра ја започнаа журката.. тамам влегоја сите во филм.. значи имаа некоја свирка од 1 саат(во весниците претераа со тоа една песна, ни приближно не беше така).. и почна да роси..почна цела ситуација да кулминира влегоа луѓето во филм.. јас на 2-3 пати погледнав нагоре(беше на отворено журката), и од светлосните ефекти и од капките дожд почнав да влегувам во некој луд филм.. и не само јас него сите.. атмосферата уште толку се вжешти. и за голема несреќа почна да истура дожд.. стана општ хаос овие си заминаа од на бина.. нормално истураше.. луѓево почнаа ад си одат и на премините идиотите од обезбедување викаа кој ќе си оди нема да може да се врати (лудаци.. истураше дожд).. и ај шо си заминавме си заминавме (кон 23:30) јебеш ти концерт и 1200 денари ако изгубиш здравје... и од 23:30 до 24:30 имаше прекин во 24:30 прекина дождот и во меѓувреме најавија дека концертот ќе продолжи и влезот ке е безплатен.. и значи во 24Ч30 местото се наполна дупло него претходно, почнаа да свират Фејтлес и дечките повторно направија атмосфера и лудница беше до кај 2/2:30.. завршија тие и на ред беа Гус-Гус.. е тука почна катастрофата.. незнам дали имаа проблем со опремата или што.. ама дури се спремаа овие Гус-Гус почнаа да пуштаат Колдплеј и ЦрвениЉути Пиперчиња.. И ПРЕТЕРАА ЧЕКАВМЕ 1 саат.. нормално си заминав и не ги дослушав Гус-Гус. Во глобала земено журката беше СУПЕР.. (временските услови не се погодија и за тоа не се криви ни организаторите ни изведувачите).. и што е најважно јас во добро женско друштво со мојата љубов си поминав фантастично[^][:I][:D]
chim pushtale Coldplay bilo najubo [:p][:D][8D][:I]
SpaceLily Cekaj sega koj se na slikine ? Eko i storm lepotanine gi znam....drugite?
ragazza [:D] Fala Storm za slikite :))) I ako a pic can tell more than thousends words , mislam deka treba nekoi trac rubriki da podelite so nas . ( Inace ic ne sum radoznala:))).)
StormAngel Od mene trac nema, Probav da si fanam zenska, me otkaci. I to. Za drugite, nek si kazat sami.[:D] Inaku, super super si pominavme. Bas bi sakal pak da se sluci toa.
SpaceLily StormAngel ti segde kaj sho ojsh probvish da si fatish zenska i site te otkacvat zash majkemu?:)))
StormAngel E aj de zash? Da mu eem mater zash![:D] Mislam, oni gubat, ne ja. lol Terem terem
SpaceLily DA! Tuka vo pravo si ne znaet sho gubat! Prosti zenski:)
јузер V poslednjo tja hrvashko vas naj slishijo seljaki nas! Razlegaj se do daljnih dalj: Matija Gubec nash je kralj!" Ropoche boben gor in dol po ulicah, ko she nikol: "Le vkup, le vkup, oj Zagreb ves! Seljakov kralj se krona dnes!
StormAngel Of kutri tie, mene li me najdovte a? Aj aj, naspijte se ubo. Posle pak vratete se, i Elektricno Kolo da ve vidam kako plesete.[:D]